Нові підходи у лікуванні бронхіальної астми


У сучасних підходах до лікування бронхіальної астми все ще простежуються методи з минулого. Так, інгаляційна терапія застосовувалась ще ранніми цивілізаціями. Завдяки розвитку науки в ХХ ст. на сьогодні, у більшості випадків, симптоми астми можна контролювати. Однак, попри те, що вже минули століття, природа цієї хвороби все ще не є чітко визначеною. 

З 1990-х років вважається, що клітини імунної системи та їх сигнали є основою для виникнення задишки, гіперчутливості дихальних шляхів та скорочення гладких м'язів дихальних шляхів. У ході проведених досліджень в області імунології вчені дізналися про роль специфічної імунної відповіді в процесі знищення патогенних мікроорганізмів. Ця імунна відповідь виникає в легенях й може призвести до дисбалансу імунної системи та хронічного запалення.

Сьогодні вчені компанії «АстраЗенека» розробляють терапевтичний підхід, спрямований на відновлення здорового балансу імунної системи у пацієнтів, хворих на бронхіальну астму. В імунній системі використовується група рецепторів, що розпізнають патогенні мікроорганізми й активують відповідь, направлену на їх ліквідацію. Після виявлення цих рецепторів, відомих як толл-подібні рецептори (TLR), була визначена ключова мета процесу, асоційованого з астмою, щодо корекції незбалансованої імунної відповіді.

Було виявлено десять типів різних рецепторів. В результаті масштабних внутрішніх та зовнішніх досліджень, проведених протягом багатьох років, вибір було звужено до TLR9. На сьогодні «АстраЗенека» співпрацює з біотехнічною компанією «Dynavax», яка спеціалізується на біології толл-подібних рецепторів. Компанії спільно займаються розробкою агоніста, при взаємодії якого з TLR9 переналаштовується патологічна імунна відповідь, що викликає бронхіальну астму.