Лікарям


Компанія АстраЗенека розширює можливості сучасної науки для створення препаратів, що змінюють життя пацієнтів на краще.

Під час лікування, в ідеалі, лікарський засіб повинен діяти тільки на ту хворобу, яка лікується на даний момент і не мати іншого ефекту. Однак, насправді, незважаючи на всі зусилля науковців, абсолютно безпечних лікарських засобів не існує.

Дані, які стосуються безпеки лікарських засобів, отримані від професіоналів охорони здоров'я, становлять найбільшу цінність завдяки високій якості  та достовірності, професійному підходу, а також коректному використанню медичної термінології.

В результаті аналізу таких повідомлень, можуть бути отримані нові дані про побічну дію препарату, його взаємодію з супутньою терапією та іншу інформацію, що стосується безпеки. На підставі цих даних вносяться зміни до інструкції для медичного застосування та складається план мінімізації ризиків при застосуванні лікарського засобу.

У випадку отримання Вами наступної інформації з безпеки лікарських засобів:

Інформація про побічні реакції.

Побічна Реакція - це розвиток несприятливої зміни у стані здоров'я пацієнта під час  використання лікарського засобу, незалежно від причинно-наслідкового зв'язку з його застосуванням.

Інформацію про особливі ситуації.

Приклади особливих ситуацій: застосування лікарського препарату в період вагітності та годування груддю; відсутність ефективності лікарських препаратів; медичні помилки; випадки зловживання лікарським препаратом; застосування препарату, яке не відповідає Інструкції для медичного застосування;

Інформацію про рекламацію.

Рекламація – скарга на неналежний стан лікарського засобу або/та неефективність препарату спричинена проблемами його якості.

Прохання повідомляти вищезгадану інформацію за схемою:

Пацієнт (стать, вік, вага, зріст, діагноз, супутні захворювання). У випадку, коли повідомлення стосується декількох осіб, потрібно передати інформацію по кожному з них;

Особа, що повідомляє (професіонал охорони здоров'я або пацієнт)

Підозрюваний препарат (торгова назва, дозування, показання за яким був призначений препарат, дата початку і закінчення прийому);

Побічна реакція/Особлива ситуація/Рекламація (дата початку і закінчення ПР, стан пацієнта щодо ПР. Зазначити ступінь серйозності, та чи існує зв’язок ПР з прийомом ЛЗ на Вашу думку). 

Ваші повідомлення можна передати за допомогою:

Спеціального електронного сервісу компанії «Вебрепортинг» (оберіть «Я ЛІКАР») https://contactazmedical.astrazeneca.com/content/astrazeneca-champion/ua/uk/amp-form.html?country=ua&lang=uk безпосередньо у відділ фармаконагляду ТОВ «АстраЗенека Україна» за телефонами: +38 044 391 52 82;  +38 050 3829989 (24/7); +38 050 380 32 67; +38 095 272 25 96 або листом на електронну адресу: PatientSafety.Ukraine@astrazeneca.com в  Державний Експертний Центр МОЗ України  https://aisf.dec.gov.ua/ 

Звертаємо Вашу увагу на наступні положення з обробки персональних даних у зв’язку з Вашим повідомленням: вказуючи у повідомленні персональні дані (або персональні дані особи, що приймала лікарський засіб), Ви підтверджуєте  згоду на обробку таких даних компанією «АстраЗенека» для цілей розгляду Вашого повідомлення, що містить інформацію з безпеки чи ефективності (в тому числі, запис, систематизацію, накопичування, зберігання, уточнення, використання, знеособлення, знищення таких даних).

АстраЗенека зберігатиме Ваші дані та інформацію протягом строку, який буде необхідним для цілей, визначених вище з урахуванням вимог чинного законодавства щодо строків зберігання. Дані та інформація, які перестануть бути необхідними для визначених вище цілей будуть безпечно видалені.

В будь-який час Ви можете: (і) зв’язатися Нами з питань, які стосуються обробки АстраЗенекою Ваших персональних даних або доступу до них – через Наших представників, по електронній пошті, вказаній нижче або за контактними даними ТОВ «АстраЗенека Україна»; (іі) відкликати свою згоду на обробку персональних даних; (ііі) звертатися за захистом своїх законних прав до органів державної влади; (іv) користуватись іншими правами згідно ст.8 Закону України «Про захист персональних даних».

Як відкликати згоду на обробку Ваших персональних даних?: Якщо Ви не бажаєте, щоб Ваші дані оброблялись, Ви можете в будь-який час відкликати свою згоду на обробку наданих Вами персональних даних. Для того, щоб відкликати свою згоду на обробку, будь-ласка, зверніться до АстраЗенека по електронній пошті: DataPrivacy_Ukraine@astrazeneca.com  або поштою за адресою ТОВ «АстраЗенека Україна».